تکنولوژی

ایجاد نخستین پلتفرم باز در حوزه دوربین های نظارتی توسط کمپانی بوش

کمپانی بوش در سال 2020 با ایجاد نخستین پلتفرم مدرن در حوزه سامانه های نظارت تصویری با نام تجاری INTEOX ، جهش بزرگی در این حوزه ایجاد می نماید. با استفاده از این پلتفرم، توسعه دهندگان نرم افزار ایده های خود را بر اساس یک زبان مشترک پیاده سازی می کنند. این رویکرد، پیشتر نیز در حوزه رایانه و گوشی های هوشمند پیاده سازی شده و توسعه آن منجر به ایجاد مسیری تازه در صنایع مختلف شده است.

🔷خلق راهکارهای سفارشی جدید

با استفاده از پلتفرم INTEOX تصاویر مقابل دوربین ماهیتی جدید پیدا کرده و تبدیل به داده های ارزشمند می شوند. داده های پردازش شده توسط دوربین نظیر طبقه بندی نوع شی، سرعت، رنگ و سایر ویژگی های خاص و همچنین مختصات دقیق GPS در اختیار توسعه دهندگان نرم افزار قرار میگیرد. این داده ها برای توسعه دهندگان نرم افزار و کاربران، الهام بخش ایده های جدید خواهد بود. به عنوان مثال با افزودن یک نرم افزار، دوربین نظارتی تبدیل به یک آشکارساز حریق و یا یک ماژول کنترل دسترسی خواهد شد. دوربین های ساخته شده بر مبنای این پلتفرم، یک دستگاه هوشمند بوده که با حذف و اضافه یک نرم افزار، ماهیت عملکردی آن تغییر می یابد.

🔷امکانات و اجزاء پلتفرم INTEOX

▫️پلتفرم INTEOX از سه بخش فروشگاه آنلاین نرم افزار، پرتال تحت وب برای طراحان و توسعه دهندگان نرم افزار و نیز پرتال مدیریت دستگاه تشکیل می شود. امکان دسترسی به ابزارهای آنلاین، کتابخانه های مخصوص توسعه دهندگان نرم افزار، API فریم ورک ها و کدکها، برای برنامه نویسان نیز فراهم شده است تا قادر به خلق و پیاده سازی ایده های جدید در صنایع مختلف باشند.